Srpen 2008

Plaváček

25. srpna 2008 v 6:00 | Lucie Brunclíková
I když je Sebastian býk, a toto znamení má k vodním znamením daleko, vodu zbožňuje. I přesto, že jsem si na začátku říkala, že koupat mimino každý večer je zbytečné, změnila jsem názor. Náš malý se totiž do vody vždycky neuvěřitelně těší.

Paleček

18. srpna 2008 v 6:00 | Lucie Brunclíková
Právě paleček je Sebastiankovou nejoblíbenější hračkou. A to přesto, že jsem se tomu snažila všemožně zabránit a již od narození jsem mu svědomitě rvala do pusy dudlík. Paní doktorka totiž tvrdila, že dudlík podporuje sání a navíc zabraňuje, aby si miminka strkala do pusy prstíky.
Našemu miminku v tom tedy dudlík očividně nezabránil. Sebastian po pár měsících pochopil, že vlastní ručička chutná o moc líp než nějaké silikonové či latexové šidítko. Navíc je mnohem variabilnější. Může si totiž cucat jeden až pět prstů.

Slávista

11. srpna 2008 v 6:00 | Lucie Brunclíková
Je zajímavé, že některé věci o svých dětech víme ještě než se narodí. Kolikrát třeba nevíme, zda to bude holčička nebo kluk, ale je nám dopředu jasné, jakému fotbalovému týmu budou fandit a že se jim dozajista bude líbit skupina, kterou poslouchá jejich táta.
Stejné je to i u nás. Byli jsme se Sebastianem ještě v porodnici a tatínek mu domů přinesl hned několik sešívaných bodíček a bryndáčků s rudou hvězdou. Samozřejmě dárky od kamarádů z fotbalu, kteří zapíjeli jeho narození.
Tak nějak se zkrátka počítá s tím, že Sebastian bude stejně jako jeho táta slávista a červeno-modro-žluté kombinaci na oblečení se zdaleka vyhne. I když se možná v pubertě bude divit, kterému týmu že to v dětství fandil, na příštích pět až deset let má vystaráno. Jeho týmem je pražská Slavia. Na její zápasy bude s tátou chodit a z jejích úspěchů se bude radovat.
A zřejmě proti tomu nebude ani nic namítat. Přijde mu to naprosto přirozené, vždyť od narození slyší, že je to ten nejlepší klub. No a podobné to bude asi i s hudební skupinou. Tady jsem ovšem o něco skeptičtější.

Máme doma medvěda!

4. srpna 2008 v 6:00 | Lucie Brunclíková
Váží skoro šest kilo a měří 60 centimetrů. Že je to nějaký divný medvěd? To tedy je. Jmenuje se Sebastian a ještě mu nejsou tři měsíce. Jako medvídě můj syn naštěstí nevypadá. I když trošku chlupatá ouška ještě pořád má. Co se týče zvuků, má k medvíděti ale neobyčejně blízko.